لنوو در سال 2019 برترین دوربین گوشی های هوشمند را به خود اختصاص می دهد؟

کمپانی لنوو(Lenovo)  قصد دارد گوشی هوشمندی با سه لنز دوربین را روانه بازار فروش کند. بسیاری از برندهای موبایل این روزها تمرکز خود را روی دوربین محصولات خود گذشته و بخش پردازنده و سخت افزاری را به کمپانی مشهور کوالکام واگذار کرده اند. در این میان لنوو، که از قدیمی ترین برندهای حوزه تکنولوژی محسوب می شود، قصد دارد به رقابت با برندهای قدرتمند بپردازد.

لنوو مدتی پیش گوشی موبایل Z5 Pro Slider را روانه بازار فروش کرد. حال قصد دارد نسخه خاصی از پرچمدار خود را با ظاهری شبیه اوپو فایند ایکس روانه بازار فروش کند. استفاده از این ظاهر از آن لحاظ مورد توجه برندها قرار می گیرد که دوربین سلفی این گوشی هوشمند در حالت کشویی قرار گرفته و فضای بیشتری برای صفحه نمایش ایجاد می شود. به تازگی هوآوی نیز از این ظاهر در پرچمدار سری آنر خود استفاده کرده است.

به نظر می رسد ظاهر این سبک گوشی های هوشمند بخشی از بازار سال آینده را به خود اختصاص دهد. باید دید کدام برندهای چینی باز هم از این ظاهر استفاده می کنند.

کمپانی لنوو سه لنز دوربین خود را با چه مشخصاتی روانه بازار فروش می کند؟

موبایل لنوو-برترین دوربین در سال2019موبایل لنوو-برترین دوربین در سال 2019 را دارد

کمپانی لنوو هنوز سیاستش را در مورد دوربین گوشی هوشمند خود اعلام نکرده است و باید دید چه ساختاری را برای این محصول انتخاب می کند.

سال گذشته هوآوی پرچمدار خود را با سه لنز دوربین روانه بازار فروش کرد. ساختار این لنزها کاملا با برندهای دیگر متفاوت است. هوآوی در گوشی های با سه دوربین خود از یک لنز سیاه و سفید، یک لنز رنگی و یک لنز تله فوتو استفاده کرده است. این شرایط، عنوان برترین گوشی موبایل را برای پرچمدار این برند چینی به همراه داشته است. از طرفی دیگر برندهای ال جی و سامسونگ نیز قصد دارند گوشی های هوشمند خود را با سه لنز دوربین روانه بازار فروش کنند که ساختاری متفاوت با برند هوآوی دارد. در گوشی های این دو برند خبری از لنز سیاه و سفید نیست و از یک لنز عریض بهره می برند.

با توجه به عرضه گوشی های پرچمدار با دو لنز دوربین توسط برندهای اپل و سامسونگ، این موضوع به طور کامل مشخص است که این دو، توان رقابت با گوشی های سه دوربینه هوآوی را ندارند، در نتیجه باید شاهد عرضه پرچمداران تمام برندها با سه لنز دوربین باشیم. در حال حاضر لنوو در میان 10برند برتر گوشی های موبایل قرار دارد و مدیران این برند به خوبی می دانند که دوربین نقش بسیار مهمی در انتخاب برترین گوشی های موبایل دارد.

لنوو در مورد ویژگی های دیگر این گوشی هوشمند صحبتی نکرده است و به نظر می رسد لنوو به زودی برخی مشخصات این گوشی هوشمند را به صورت رسمی اعلام کند. هرچند به نظر می رسد با پردازنده اسنپدراگون 8150 در کنار رم نرم افزاری شش گیگابایتی وارد بازار فروش شود.