بهترین آنتی ویروس‌ها برای ویندوز 10

در بررسی بهترین آنتی ویروس ها موسسه امنیتی AV-Comparatives در تازه‌ترین گزارش خود به بررسی عملکرد حفاظتی بسته‌های امنیتی و آنتی ویروس‌ها در دنیای واقعی پرداخته است و بسیاری از محصولات پرطرفدار را رتبه بندی کرده است.

در این دور از بررسی‌های تخصصی که به ماه اکتبر باز می گردد، 18 محصول امنیتی از سازندگان مختلف مورد بررسی قرار گرفته‌اند. لیست محصولات بررسی شده به شرح زیر است:


    Avast Free Antivirus 18.7
    AVG Free Antivirus 18.7
    Avira Antivirus Pro 15.0
    Bitdefender Internet Security 23.0
    BullGuard Internet Security 19.0
    Emsisoft Anti-Malware 2018.9
    ESET Internet Security 11.2
    F-Secure SAFE 17.215
    K7 Total Security 15.1
    Kaspersky Internet Security 19.0
    McAfee Internet Security 22.0
    Microsoft Windows Defender 4.18
    Panda Free Antivirus 18.6
    Quick Heal Total Security 17.0
    Symantec Norton Security 22.16
    Tencent PC Manager 12.3
    Trend Micro Internet Security 15.0
    VIPRE Advanced Security 11.0

در این دور از بررسی‌ها، 5 محصول شامل Panda ،Bitdefender ،Microsoft ،Trend Micro و F-Secure موفق به مسدود کردن 100 درصد تهدیدها شده‌اند. Microsoft با 20 تشخیص اشتباه، بدترین عملکرد را در زمینه تشخیص اشتباه (False Positive) داشته است. این مقدار برای Panda و Symantec به ترتیب 8 و 6 عدد، برای Trend Micro پنج عدد و در مورد F-Secure چهار عدد بوده است. سایر محصولات تست شده بدون هرگونه تشخیص اشتباه، بهترین عملکرد را در این زمینه داشته اند. Bitdefender با قدرت تشخیص 100 درصد و صفر تشخیص اشتباه، بهترین عملکرد را در این دور از بررسی های تخصصی داشته است.

بهترین آنتی ویروس‌

Quick Heal و پس از آن Emsisoft و ESET، ضعیف‌ترین عملکرد را به نمایش گذاشته‌اند، هرچند که عملکرد آنها مطلوب بوده است. به طور مشخص 4.2 درصد تهدیدها توانسته‌اند از سد Quick Heal عبور کنند که برای آلوده شدن سیستم کافی به نظر می رسد. Emsisoft  و ESET نیز به ترتیب قادر به تشخیص 2.1 و 1 درصد تهدیدها نبوده اند.

این تست بر روی سیستم عامل Windows 10 Pro RS4 اجرا شده و آخرین نسخه از برنامه‌هایی چون فلش پلیر، آکروبات ریدر و جاوا نصب بوده‌ است. برای این کار از 192 آدرس وب مخرب استفاده شده که شامل اکسپلویت های فعال یا آدرس‌های مخرب بوده‌اند. در واقع این تست رخدادهای احتمالی در استفاده روزمره کاربران را شبیه سازی می‌کند و از این رو تست عملکرد در دنیای واقعی نامیده می‌شود.

عملکرد خوب یک آنتی‌ویروس در این تست می‌تواند به معنایی توانایی محافظت از سیستم شما در استفاده روزمره باشد. البته نباید فراموش کرد تقریباً عملکرد تمامی محصولات تست شده در این دور از بررسی ها راضی کننده است، هرچند که تشخیص های اشتباه بالای محصولاتی چون Windows Defender مایکروسافت می تواند دردسر ساز شود.