نقد و بررسی مانیتور ASUS VS197DE

مانیتور VS197DE مانند مانیتور VS228DE ظاهری ساده ولی در عین حال زیبا دارد. نوار موجود در دور این صفحه نمایش از هر سمت حداقل 2.5 سانتی متر می باشد. پوشش براقی که در جلو صفحه نمایش VS197DE ایسوس وجود دارد ممکن است در نگاه اول بسیار زیبا به نظر می رسد ولی به راحتی گرد و خاک و خط و خش را به خودش جذب می کند. به همین دلیل بهتر است آن را با یک دستمال نرم تمیز کنید. بقیه بدنه این صفحه نمایش از جنس پلاستیک مات می باشد که کیفیت بسیار بالایی دارد و باعث شده است ظاهر این صفحه نمایش برای کاربران هدفش بسیار زیبا به نظر برسد. ابعاد کوچک این صفحه نمایش یکی از دلایل اصلی ای می باشد که بسیاری از کاربران به خرید آن علاقه مند هستند. زیرا این ASUS VS197DE LED Monitor برای استفاده در فضاهای کوچکی مانند ادارات و شرکت های کوچک بسیار مناسب می باشد.

VS197DE

مشخصات مانیتور ASUS VS197DE

ورودی خروجی های مانیتور VS197DE این صفحه نمایش شامل یک پورت D-Sub و کانکتور Legacy می باشد. این پورت را می توانید در اکثر رایانه های سازمانی و یا مادربورد های سطح پائین مشاهده کنید.برای گیمرهایی که از کارت گرافیک های رده بالا استفاده می کنند این صفحه نمایش مناسب نیست زیرا استفاده از آداپتور ممکن است باعث بروز مشکلات مختلفی شود. با فقط 2.7 کیلوگرم وزن این صفحه نمایش بسیار سبک وزن می باشد. پایه این صفحه نمایش فقط قابلیت خم شدن رو به جلو و یا عقب را دارد ولی می توانید آن را بر روی هرگونه سطحی که مایل باشید قرار دهید. ممکن است افراد قد بلند هنگام استفاده از این صفحه نمایش با مشکل مواجه شوند و یا لازم باشد از چند عدد کتاب برای افزایش ارتفاع آن استفاده کنند.

این صفحه نمایش از یک پنل 19 اینچی TN با رزولوشن 1366 * 768 استفاده می کند. ضریب رفرش شدن این صفحه نمایش 60 هرتز می باشد و زمان پاسخگویی آن نیز برابر با 5 میلی ثانیه می باشد که مقداری کند است. این سرعت برای بازی کردن بسیار کند می باشد و فقط برای عناوین سبک و کم حجم مناسب است. به صورت پیشفرض روشنایی صفحه نمایش بر روی بالاترین مقدار آن قرار داده شده است ولی برای اینکه بتوانید هنگام کار با این صفحه نمایش راحت باشید باید روشنایی آن را مقداری پائین بیاورید.

ASUS_VS197DE

قابلیت های مانیتور ASUS VS197DE

حالت SRGB این صفحه نمایش اشباع بسیار خوبی از رنگ ها و کنتراست را به شما ارائه می کند. با این وجود در صورتی که بسیار دقیق به این صفحه نمایش نگاه کنید ممکن است شاهد مقدار بسیار کمی پرش رنگ باشید. یکی از بهترین قابلیت های این صفحه نمایش یک پارچگی کامل تصویر آن می باشد که به خاطر کیفیت بالای تکنولوژی Asus و همچنین ابعاد کوچک این صفحه نمایش می باشد. ما هیچگونه نفوذ نور پس زمینه و یا پرش رنگ آزار دهنده ای را در این صفحه نمایش مشاهده نکردیم. به این ترتیب این صفحه نمایش برای پردازش اسناد و یا کارهای عمومی مانند وبگردی و یا فیلم دیدن بسیار مناسب می باشد. 

منبع:سایت ایسوس/ASUS VS197DE LED Monitor